Balık Etekli Tesettür Gelinlik Modeli

Balık Etekli Tesettür Gelinlik Modeli
2016 Tesettür Gelinlik Modelleri

İşte yine bir yazı dizimizde daha birlikteyiz. Soğuk ve kapalı havalardan muzdarip olduğumuz şu günlerde vücudumuz ısınmak için daha çok enerji yaktığından, tatlı ve yağlı yanı sıra karbonhidrat içerikli besinlere meyilimiz artar,  zira enerji gereksinimimizi şeker içerikli karbonhidratlı besinler ve tatlılar karşılamaktadır.  Önümüzdeki bahar-yaz aylarında evlenmeyi planlayan gelin adaylarımıza bu konuda aman dikkat diyoruz. Çünkü mevcut yağları veya varsa fazlalıkları yakmaları açısından 3-4 ay gibi bir süreleri var. Kilo vermek isteyenlere mideyi dolu tutması açısında posalı sebzeleri ve vücut direnci için protein içeren yiyeceklerle, yüksek vitaminden zengin sebze ve meyve yemelerini önererek başlıyoruz 2016 tesettür gelinlik modelleri yolculuğumuza.


1-
Tanıtacağımız ilk gelinlik modeli bizce de oldukça zarif ve kibar bir model. Kendinden gupürlü beyaz kumaştan oluşan gelinliğin üst gövdesi bedeni ve kolları mükemmel şekilde sarmış. Gelinliğin boynundan itibaren bel ortasına kadar ortada devam eden düğme efekti veren altın rengi biyeler mevcut. Astarlanmış beyaz tül etek kısmı yere kloş inerken, etek uçlarındaki tülün kendinden desenleri var. Aynı desendeki tül, başta bone üzerinde yarım duvak olarak ta kullanılmış. Gelin çişeği dışta beyaz güllerle çevriliyken,  ortadaysa uçuk pembe goncalardan oluşmakta.
2-Nostalji ve sadelik çağı: Tanıtacağımız bu gelinlikte sanki eski sarı sayfalardaki nostaljik gelinlik modellerini andırıyor. Kol kısımlarıkarpuz-kol şeklinde dirseğe inen bu kırık beyaz gelinlikte, dirsekten el-bilek ucuna kadar uzanan kalın manşetler var. Bunun dışında oldukça sade bir çizgiye sahip olan bu gelinlikte, sadece boyun-göğüs aralığında kendinden kabartmalar var. Robadan başlayarak yüksekten yere inen etek kısmı sade düz şifondan oluşurken, yarım kloş kesşmde inmekte. Bonenin üzerine atılmış yarım duvağın uç kısımlarında da hoş gupür efektleri mevcut. Böylesi sade bir gelinliğe de bir dokunuş yapmak gerekir elbette. Bunu da elinize alacağınız gelin buketinde doygun kırmızı çiçekler kullandığınız da gayet güzel bir şekilde başarabilirsiniz.

3-Tanıtacağımız gelinlikte farklı çizimiyle  tül brodeler hakim. Beyaz fay kumaş üzerine bele ve kollara oturan dar gövde kesimli bu gelinlik, A formda etekle şifon tül eşliğinde aşağıya iniyor.                      Bu gelinliğin en büyük özelliği, gövde- göğüs kısmındaki kocaman lale baskısı. Aynı baskı başa atılmış, yere kadar uzanan pelerin kesimli duvağın kenarlarında küçültülmüş şekilde mevcut. Sade ama bir o kadar da zemin üzerindeki ilginç baskıya vurgu yapan gelinlik farklı görünüyor.


4-
Toz pembe bir rüya gibi: Tozpembe bir gelinlik, yaşattığı sadelikten ötürü ancak bu kadar güzel ve farklı bir görüntü verebilir. Romantizmi sevenlere mutlaka denemelerini öneririz. Dümdüz her türlü abartıdan uzak, desensiz ve detaysız gelinlikte sadece tozpembe şifonlar kat kat kabartılmış. Bizce şifon tozpembeyle birleştiğinde, gerçektende bir genç kızın hayallerini anlatan bir kimliğe bürünmüş. Vücuda ve kollara dapdar oturmuş gövde, kabarık şifonlarla kloş şekilde aşağıya iniyor. Pembe saten bone üzerinde yüksek topuz bölgesinden başlatılarak kabartılmış şekilde yere inen pembe organze tül duvak katlarla aşağı inerken, sizi massallardan gelen bir geline benzetecek. Bu büyüyü bozmamak için elinize beyazdan başka çiçek almamalısınız.

5-Yine sade ve zarif bir gelinlik modelinden bahsedeceğiz. İpek şantuktan oluşan bu gelinlik bele ve kollara tastamam otururken, sadece göğüs kupunun üzerinde kabartmalı iri brode tül kullanılmış. Aynı brode tül kabartmadan kol ucundaki manşetlerde de bulunmakta. Bunun dışında sade düz şifon halinde kalçadan itibaren kloş inen eteğe sahip. Bone üzerinde hemen ense altında biten, uçları brodeli tül  orijinal bir duvağı var.

2016 Tesettür Gelinlik Modelleri Resimleri

, Balık Etekli Tesettür Gelinlik Modeli esekadam.com farkıyla sizlerle.

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 18 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


%d blogcu bunu beğendi: