Çanakkale Gelibolu Yarımadası Kabatepe Bölgesinde Orman Yangını ilk Görüntüler


Çanakkale Gelibolu Yarımadası Kabatepe Bölgesinde Orman Yangını ilk Görüntüler

Çanakkale ,Gelibolu Kabatepe ‘de Yangın Çıktı Şehitlik Mezarlığında yangına Helikopter ile Müdahale ediliyor.Yangına Karadan ve Havadan Söndürme çalışmaları yapılıyor.Şehitliğin Kalbi olan Gelibolu Yarımadasındaki yangın görüntüleri. Şimdiden Sosyal medyada Rantçılar iş başında gibi dedikodular çıktı bile.Çanakkale gelibolu yarımadası kabatepede yangın (1) Çanakkale gelibolu yarımadası kabatepede yangın (2) Çanakkale gelibolu yarımadası kabatepede yangın (3) Çanakkale gelibolu yarımadası kabatepede yangın (4)

Tarihi yarımadanın Kabatepe bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına, helikopter ve arazözler ile müdahale ediliyor. Doğan Haber Ajansı, yangının çıktığı bölgenin yakınında yer alan plajın boşaltıldığını bildiriyor. 

Çanakkale’de şehitliklerin bulunduğu tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kabatepe Feribot İskelesi’nin yakınlarında orman yangını çıktı. Alevlerin yayılması üzerine hemen yakındaki plaj boşaltıldı.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesi sınırları içinde yer alan Gelibolu Yarımadası’nda orman yangını çıktı.

Tarihi yarımadanın Kabatepe bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına, helikopter ve arazözler ile müdahale ediliyor.

Doğan Haber Ajansı, yangının çıktığı bölgenin yakınında yer alan plajın boşaltıldığını bildiriyor.

Görgü tanığı Ali Mert, CNN TÜRK televizyonuna yangının gittikçe büyüdüğünü ve havadan müdahalenin de yangını söndürmeye yetmediğini belirtti.

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, yangının sürdüğünü ve ekiplerin müdahale ettiğini bildirdi. Söndürme çalışmaları için 2 helikopter ile ekiplerin desteğe  geleceğini belirten Ulusoy, “Karadan da arazöz ve iş makineleriyle çalışmalar  sürüyor.” diye konuştu.

Bunlarıda Okuyunuz:

İşte Aradığınız Konu  Canlı yayında kavga yayın kestirdi
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Bugün Eklendi: 8 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın