Kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü gece yarısı sokakta kutladı

Kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü gece yarısı sokakta kutladı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nü kutlamak ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla 7 Mart’ı 8 Mart’a bağlayan saatlerde Galatasaray Meydanı‘nda bir araya geldi. Üzerinde ‘Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için direneceğiz. Kadın cinayetlerini durduracağız’ yazan afişi yere seren kadınlar, mumlarla da ‘Sessiz kalmayacağız’ diye yazdı.

8 MART’A OTURMA EYLEMİYLE GİRDİLER

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne oturma eylemi yaparak gireceklerini açıklayan kadınlar adına konuşan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, gece yarısı eylemini ‘gece sokakta ne işi vardı’ diyenlere karşı itirazlarını yükseltmek için yaptıklarını belirterek ” Kadın cinayetlerini durdurmak için çözüm önerilerimizi sunduk. Yıllar böyle geçerken cinayetlerde ne yazık ki azalma yerine artış gözlemledik. Buradan geçen insanların ‘bu saatte bu kadınların burada ne işi var’ diye sormalarına sebep olacak şekilde oturmamızın nedeni tam da şudur. Biz bu sefer 8 Mart’ı ilk saatlerinde böyle yaşam için nöbet tutarak karşılamak istedik. Kadınların sürekli orada ne işi vardı,bunu neden şöyle yapmıştı diye sorgulanmasına bir itiraz yükseltiyoruz. Buna sessiz kalmıyoruz. Bunu göstermek istedik” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne gece yarısı sokakta giren kadınlar, yakınlarını cinayete kurban veren kadınların yaptıkları konuşmaların ardından eylemlerini sona erdirdi.

(DHA)

, Kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü gece yarısı sokakta kutladı esekadam.com farkıyla sizlerle.

İşte Aradığınız Konu  4.5G'yi ücretsiz deneyin
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 8 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Araç çubuğuna atla