Kanat : Vecihi Hürkuş

Kanat : Vecihi Hürkuş
Film, I. Dünya Savaşı’ndan başlayarak 1999’a kadar uzanan bir süreçte, emektar bir teyyareci olan Vecihi Hürkuş’un anılarını perdeye taşıyor. Hürkuş ’un hayatını kendine kılavuz edinmiş bir gencin, özel kanat tasarımlı bir uçağı icat ederken karşılaştığı güçlükleri anlatan film, aşk ile uçma tutkusunun yarattığı tercihleri, oldukça etkileyici bir biçimde izleyiciye aktarıyor. Mehmet Çetin’in yapımcılığını üstlendiği film, birbirinden kaliteli müzikleriyle de adından söz ettirecek gibi görünüyor. Filmin müziklerini Aj Müzik Prodüksiyon, Ali Akaçça ve S. Jale Kibritçioğlu yapıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ozan Uzunoğlu ve Mehmet Çetin beraber yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Mehmet Ulay, Nursel Ergin, İlhan Şen, Cihan Özdeniz, Abdül Süsler, Hakan Dilbercioglu, Jeniffer Barrow, George Stone isimleri yer alıyo

Türkiye ’de havacılığın öncü ismi, milli mücadele kahramanı Vecihi Hürkuş ’un hikayesi bir filme konu oluyor. ‘Kanat ’ adlı fimin senaristi ve genel yönetmeni Mehmet Çetin. 5 milyon dolar bütçeyle gerçekleştirilmesi planlanan film Kasım ayında gösterimde olacak.
Film; Birinci Dünya Savaşı ve Mîllî Mücadele yıllarında savaş pilotu olarak görev yapan, uçak mucidi Vecihi Hürkuş ’un hayatını kendine kılavuz edinmiş bir gencin, özel kanat tasarımlı bir uçağı icat ederken karşılaştığı güçlüklerin hikayesi etrafında gelişiyor. Hayatını icadına adamış bu gencin mücadelesi sırasında yaşadığı aşk ile uçak tutkusu arasında gidip gelmesi, ona farklı bir hayat bakışı kazandırır. Film, 3D izleme seçeneği ve ileri düzey görsel efektleriyle de iddialı bir yapım.

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 3 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


%d blogcu bunu beğendi: