Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart’ta başlıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart’ta başlıyor
Türkiye ’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’un 7. sezonu, 14-19 Mart tarihleri arasında Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı ’nda gerçekleşiyor.

Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sergileyecekleri hafta, dünya standartlarında bir prodüksiyon ve yepyeni etkinlik alanı ile davetlilere her zaman olduğu gibi yine heyecan verici bir moda haftası deneyimi yaşatacak.

Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda yeni bir moda kampanyası sunan Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’un yedinci sezonunda Amerikalı fotoğrafçı ve sanat yönetmeni Jeff Bark ’ın yaratıcı yönetmenliğinde, yeni Mercedes-Benz SL ’i Rus süpermodel Natasha Poly ’nin nefes kesici güzelliği ile bir araya getiriyor. Lady Gaga, Taylor Swift, Kate Moss gibi günümüz stil ikonlarının tercih ettiği lateks tasarımlarıyla adından söz ettiren Atsuko Kudo ’nun tasarım kodlarını Mercedes-Benz SL ile yan yana getiren “Bir ikon. Tutkulardan doğdu.” isimli yeni görsel çalışma, alışılmışın dışında bir estetik anlayışını yansıtıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart ’ta başlıyor

Shares
Facebook
Twitter
Google+

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart ’ta başlıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul süresince etkinlik alanında da sergilenecek olan, Mercedes-Benz Sonbahar/Kış 2016 görsel kampanyasının yıldızı Mercedes-Benz SL, efsanevi modeli daha sportif ve dinamik bir görünümle temsil ediyor. Özellikle ön tasarımında geçmişten gelen geleneksel öğeleri muhafaza eden Mercedes-Benz tasarımcıları, bu görünümü aşağıya doğru genişleyen bir ön ızgara ile yorumlayarak modele özgün bir çehre kazandırıyorlar. 60 yılı aşkın süredir tüm dünyada spor otomobil tutkunlarının hayranlığını kazanan SL, yeni tasarımıyla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’un stil ikonu olma konusunda iddialı bir duruş sergiliyor.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan, yeni sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi; “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, ilk sezondan itibaren Türk tasarımcıları ve moda sektörünün yetenekli isimlerini hem Türkiye ’de , hem de uluslararasıarenada destekliyor. İsim sponsorluğumuzun başından beri öncelikli hedefimiz, İstanbul ’un moda ve tasarım anlamında sahip olduğu enerjiyi bir moda kültürüne dönüştürmek ve Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’u global ölçekte güçlü ve prestijli bir organizasyon haline getirmektir. Gerek satış ve iletişim odaklı etkinliklerle, gerekse Türk tasarım gücünü kanıtlayan katılımcılarıyla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 7. sezonunda gücüne güç katarak yoluna devam edecektir. Türk moda sektörüne inanıyor ve moda haftasına kesintisiz desteğimizin olumlu sonuçlarını gözlemlemekten büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Her sezon lounge alanında seçkin davetlilerini ağırlayan Mercedes-Benz, bu sezon da Mercedes-Benz Lounge ’u etkinlik alanında konumlandıracak. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ’un simgelerinden biri haline gelen Mercedes-Benz Moda Haftası Araçları da her sezon olduğu gibi yine yollarda olacak. 20 tane Mercedes-Benz C-Serisi otomobil, özel davetlilerin hafta boyunca etkinlik alanına ulaşımını sağlayacak.

Zarafet, stil, yenilik ve mükemmelliğin sembolü Mercedes-Benz, moda dünyası ile ortak değerlerini Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul aracılığıyla tüm moda camiasıyla paylaşmayı sürdürüyor.

Kaynak: Milliyet / Pembenar

, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart ’ta başlıyor esekadam.com farkıyla sizlerle.

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Bugün Eklendi: 18 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


%d blogcu bunu beğendi: