Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat

Mutlu insanların asla yapmadığı 5 şey!

Mutlu insanların asla yapmadığı 5 şey!
Mutlu olmak için temel gereklilikleri biliyoruz, pozitif düşünmek, gülümsemek ve egzersiz yapmak şart. Peki ya bazı davranışlardan kaçınmak daha mutlu olmamızı sağlıyorsa? İşte mutlu insanların kaçındığı 5 şey…

Mola vermeyi unutmazlar!

Çok yoğun bir programa sahipsiniz ve kendinize ayıracak bir dakikanız bile yok. Bu yoğun tempo içimde toplantılar arasında kendinize 5 dakikalık bir nefes molası ayırın. Nefes alırken ferahlığa odaklanın ve havayı ininize çekin, nefes verirken de sıcaklık hissine odaklanın. 5 dakikalık bu egzersiz sizi sakinleştirecek.

Şikayet dinlemez!

Etrafınızdaki insanların şikayetlerini dinlemekten bıktınız mı? Açıkçası bu tarz kötümser insanlarla vakit geçirmek zorunda değilsiniz. Kiminle vakit geçirip geçirmeyeceğiniz tamamen sizin kontrolünüzde. Arkadaşlarınızın negatif havası sizi etkilemeye başlar ve ortada bir sebep yokken kendinizi kötü hissetmeye başlarsınız. Bu tip insanlarla olan diyaloğunuzu kısıtlamak bir çözüm olabilir.

İnsanları düşman olarak görmez!

Mutlu insanlar bir problemle karşılaştıklarında sinirle ‘Bunu bana nasıl yaparlar? ’ düşüncesine kapılmak yerine sorunun ardındaki problemi öğrenmeye ve çözmeye çalışırlar. Bazı insanlara pozitif bakış açısı doğuştan bahşedilmiş olsa da, bu davranış sonradan öğrenilebilir.

Kendilerini başkalarıyla kıyaslamaz!

Başkalarının hayatıyla kendinizinkini kıyaslamanın ne kadar sizi ne kadar mutsuz ettiğinin farkında olmalısınız. Dışarıdan bakıp imrendiğiniz kişilerin de mutlaka sorunları olduğunu ve bunlarla mücadele ettiklerini bilmelisiniz. Eğer yaşamınızda değiştirmek istediğiniz şeyler varsa, gerçekçi bir plan yapıp isteklerinize ulaşmaya çalışın.

, Mutlu insanların asla yapmadığı 5 şey! esekadam.com farkıyla sizlerle.

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 31 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın