Rusya’nın Havada Bile Duramayan Aletleri.

Rusya’nın Havada Bile Duramayan Aletleri.

Sabah saatlerinde Türkiye sınırını ihlal ettiği için düşürülen #Rus Uçağı Su-24 den sonra arama kurtarma çalışmaları için gönderilen savaş helikopterlerininde düşürüldüğü belirtildi. Rusya Aylardır Daeş ‘e karşı operasyon yapıyoruz diye Türkmenlerin ele geçirdiği bölgeleri bombalamıştı zaten  angajman kurallarına göre yerinde tedbirler alan Türkiye Cumhuriyeti sınırı ihlal eden Rus uçağını düşürmekle haklı. Suriye sınırında savaş uçağı düştü. Sınır ihlali yapan uçak, #Türk jetleri tarafından düşürüldü. Türkiye’nin düşürdüğü Rus savaş uçağının 2 iki pilotu paraşütle atladı. Pilotlardan birinin öldüğü diğerinin ise Türkmenlerin elinde olduğu iddia ediliyor. Yerel kaynaklar da bir pilotun ölü olarak ele geçirildiğini iddia etti. 2 Rus helikopteri atlayan pilotlar ve uçağın enkazını arıyor.

Başbakan Davutoğlu Veler Dedi: “Hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir. Gerek terörle mücadelede gerekse çevremizdeki ateş çemberine karşı alacağımız tedbirler konusunda aziz milletimizin bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi bilmesini istirham ederim.

Ve buradan da bir kez daha bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum, gelin Suriye’deki ateşi söndürelim. Suriyedeki ateşi söndürmek yerine Bayırbucak Türkmenlerine ya da Halep araplarına ya da Kürtlere ateş yağdoran kim olursa olsun ister Suriye rejimi ister terör örgütleri ister dışaıdan müdahale eden unsurlar onlara karşı da mesajımız açıktır. Suriye halkı barış ve onur içinde yaşamayı hak eden bir halktır. Türkiye ve çevresinde barışı ikame etmek, bütün bu ateş çemberinin içinde ülkemizin demokrasisini, huzurunu, güvenliğini teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım.”

İşte Aradığınız Konu  Milli Piyango Biletinizi Sorgulatmak için buyrun
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Bugün Eklendi: 24 Kasım 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Araç çubuğuna atla