Sabiha Gökçen Havaalanı Patlama Sebebi

Sabiha Gökçen Havaalanı Patlama Sebebi
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalnındaki patlamanın sebebi nedir?

Saldırının havan veya roket atarla havalimanı dışarısından yapıldığı belirtildi. Yapılan saldırı sonucunda apronun 3 farklı yerinde patlama meydana geldi. Havan topu veya roketlerden bir tanesi uçağı isabet aldı. Uçakta bulunan temizlik görevlilerinden 2’si yaralandı. Yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bu sabaha Karşı Sabiha Gökçen havalimanında patlama sesi duyuldu. Patlama olduğu idda edildi ve bu patlmada 2 kişinin yaralandığı ve hastaneye gönderildiği söylendi fakat net bir bilgi henüz verilmedi.

Çok Sayıda Polis olay yerine intikal etti. Nedeni Belirsiz bu patlamada yaralanan iki kişi Temizlik görevlisi Vali yaptığı açıklama da bilinmeyen patlama diye söz etti.

Olay ile ilgili olarak firma yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada; “23 Aralık 2015 Çarşamba günü sabah 02:05’te, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Patlama sırasında havalimanı içerisinde olduğunu ifade eden bir vatandaş,” Patlama sesleri geldi. Yanılmıyorsam üç seferdi. Görevlilerden öğrendik patlamanın olduğunu. Çevrede polis gördük ” ifadelerini kullandı.  ilk görüntüler Sabiha Gökçen Havalimanı’nda

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Bugün Eklendi: 23 Aralık 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


%d blogcu bunu beğendi: