Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat

Sen Neymişsin Be Abi? Her Yerinden Yetenek Fışkıran Ayhan Sicimoğlu’nun Hastasıyız!

Sen Neymişsin Be Abi? Her Yerinden Yetenek Fışkıran Ayhan Sicimoğlu’nun Hastasıyız!
MFÖ’nün herkesin bildiği “Peki peki anladık” şarkısının ilham kaynağıdır Ayhan Sicimoğlu. O kadar çok yeteneği var ki insan “Sen neymişsin be abi?” diye sormadan edemiyor. Siz onu sadece televizyonda program yapıyor sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. İşte on parmağında çok marifet Ayhan Sicimoğlu…

Okul yıllarında başlayan kabına sığmaz çok yönlülüğü

1950 yılında doğan Ayhan Sicimoğlu, Tarsus Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde ekonomi okudu. Üniversite bittikten sonra İngiltere’ye fotoğraf ve film eğitimi almaya gitti. Sonrasında istikameti Roma’ya çevirip moda fotoğrafçılığı yapmaya başladı. Hatta düzgün fiziği sebebiyle bir dönem modellik bile yaptı.

“En güzel yemeği sen yaptın, en güzel kızı sen kaptın, en güzel tumbayı sen çaldın, en güzel şarkıyı sen yazdın”

Üniversite yıllarından tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur ve Galip Boransu ile birlikte “İpucu Beşlisi” adını verdikleri bir grup kurdular. Daha sonra grup dağıldı ama dostlukları bitmedi. MFÖ’nün “Sen neymişsin be abi?” şaşkınlığının Ayhan Sicimoğlu’na yapılan bir şarkı olduğunu Mazhar Alanson o dönem açıklamıştı.

Latin All Stars ile kopmalara devam

İpucu Beşlisi grubundan sonra müzik çalışmalarına bireysel olarak devam eden Ayhan Sicimoğlu başarılı bir perküsyon sanatçısı. Latin müziği ile ilgili yaptığı araştırmaları bir adım öteye götüren sanatçının Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars isimli bir grubu da var.

Giydiğini yakıştıran, bağımsız bir moda ikonu

Bir dönem tekstil işi yaptığından mı yoksa moda dünyasının içinde yer aldığından mı bilinmez, Ayhan Sicimoğlu’nun kendine özgü bir stili var. Giydiğini yakıştırmayı bir kenara bırakın, nereye giderse oraya özgü kıyafetleri tercih etmesi de onun farklılığını gösteriyor.

Derinlerden gelen sesiyle dinleyeni mest eden bir radyo programcısı

Joy FM’de kendisi gibi hastaları için Latin Lover isimli bir program da yapan Sicimoğlu’nun radyo muhabbeti de bir harika. Mesela “Evet sevgili dostlar, bu cumartesi akşamında benimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim. Ben sizinle olmayı tercih ettim. Napıcam ki dışarda? Kötü müzik, kötü yemek, her yer ana baba günü…Böyle daha iyi” gibi samimi sohbetler ediyor.

Yemek yaparken haz alan bir aşçı, yerken de kendinden geçen bir gurme

Bir kere şunu söyleyelim, kesinlikle çok iyi bir aşçı. Bunu daha önce televizyonda yapmış olduğu yemek programlarından da çok iyi biliyoruz. Yemek onun için insanın karnını doyurmaktan daha ciddiye alınacak bir iş, adeta bir sanat. Dostlarıyla yemek yaparken de ya da bir yerlerde yeni bir şeyler denerken de bu böyle.

Zaptedilmesi mümkün olmayan kronik bir seyyah

O kadar çok yeri geziyor ki, neredeyse oturduğunu gören yok. Dünyanın neresine giderse gitsin mutlaka orada bir arkadaş grubu var. Üstelik İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce bildiği için yabancı ülkelerde anlaşma problemi de yaşamıyor.

Tabiatın delisi, gerçek bir doğa savaşçısı

Doğayı ne kadar çok sevdiğini ve bu konudaki hassasiyetini her seferinde dile getiriyor Ayhan Sicimoğlu. Bazen İstanbul’un gökdelenler yüzünden bozulan siluetine gözleri dolarak bakıp “Yazık, çok yazık” diyor, bazen de denize bakarak “Hey yavrum be, maşallah. Şu güzelliğe bakar mısınız?” diyerek aşka geliyor. Aktif olarak doğanın korunmasına da destek veriyor.

Müthiş doğallığı belki de onu sevmemizin en büyük sebebi

Kendi programında ya da konuk olduğu programlarda tarzı hep aynı, hep doğal. Mesela Selimiye Cami’ni gezerken “Ay bu Mimar Sinan beni öldürecek” diyerek hayranlığını çekinmeden dile getirebiliyor. Veyahut balık pazarını gezerken tezgahtaki balıklar için “Bu hayvanlara çok üzülüyorum. Çok güzel hayvanlar ama çok da lezzetliler. Yemesem mi acaba? Kalleşim ben, alçak bir kalleş!” diyerek iç sesini bizimle paylaşıyor.

İflah olmaz bir tarih sevdalısı

Başta İstanbul olmak üzere sevdiği her şeyin mutlaka tarihini araştıran bir meraklı. Eski bir şarkının nasıl yazıldığı ya da okyanustaki bir adada bulunan kilisenin geçmişi gibi her tür bilgi kendisinde mevcut. Adeta yürüyen Ana Britannica.

Enerjisini asla kaybetmeyen bir deli

Maşallah deyip tahtalara vuruyoruz. Kendisi şu an tamı tamına 66 yaşında. Evet doğru, 66. Hiç göstermiyor değil mi? Büyük ihtimalle enerjisini sevdiği şeylerle ilgilenmekten vazgeçmemesi sağlıyor.

Ne diyelim ki be Ayhan Abi?

Hastasıyız!

, Sen Neymişsin Be Abi? Her Yerinden Yetenek Fışkıran Ayhan Sicimoğlu’nun Hastasıyız! esekadam.com farkıyla sizlerle.

loading...

Bunlarıda Okuyunuz:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 8 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın