Şimdi Bile Everest’te Duran Donmuş Bedenler

Şimdi Bile Everest’te Duran Donmuş Bedenler
Herkesin bildiği üzere Everest dünyanın en yüksek dağı. Zirvesi yaklaşık 8 bin 850 metre olan Everest’e ortalama olarak tırmanan 10 kişiden 1’i can veriyor. Şartlar çok zor olduğu için dağcılar başka dağcılara yardım edemiyor ve cesetler ise dağda kalıyor.
Everestte Bulunan Donmuş BedenlerBu zamana kadar binlerce insan 8.848m yüksekliğindeki dev Everest ’i alt etmeyi denemiş olsa da, çoğu zirveye ulaşmayı başaramamış ve can vermiştir.
Bu çılgınca macerayı ilginç kılan bir başka durum ise dağcıların tırmanış esnasında yollarını kaybetmemek için, dağda ölen cesetleri yön bulma işaretleri olarak kullanmalarıdır. Dağın zirvesine giden yolda yatan cesetlerin neredeyse her birinin bir takma ismi var ve dağcılar bunları kullanarak konumlarını kolaylıkla belirleyebiliyor.

Everestte bulunan Donmuş bedenler

1)Hannelore Schmatz
1979’da ölen Alman dağcı Hannelore nin ölüm nedeni soğuğa maruz kalıp bitkin düşmesiydi. Hannelorenin oturur şekilde ölmesinin nedeni ise dinlenmek için durduğunda sırt çantasına yaslanarak uzanması olduğu düşünülüyor.

2)Shriya Shah–Klorfine
Zirveye ulaşmayı başaran Shriya zaferinin tadını yaklaşık 25 dakika yaşayabilmiştir. Oksijen yetersizliğinden bitkin düşerek can veren Shriya’nın vücudu zirveden 300 metre aşağıda kanada bayrağına sarılı şekilde duruyor.

3)Green Boots:
Green Boots yani yeşil botlar öldükten sonra yerinden oynatılmış. Diğer dağcıların görüş açısından uzaklaştırmak için yapıldığı düşünülür. Dağcıların zirveye olan mesafelerini tespit ettikleri bir yer işareti olarak varlığını sürdürüyor.

4)David Sharp:
İngiliz Dağcı soğuktan bitkin düşmüş ve dinlenmek için Green Boots’un bedeninin yanında oturmuştur. Ölmek üzre olan David’in yanından bir çok dağcının geçtiği ve hiçbirinin yardım etmediği söyleniyor.

5)George Mallory:
Everste tırmanmayı deneyen ilk dağcı olarak bilinen George tırmanışını 1924’te gerçekleştirdi.Cesedi 1999 a kadar bulunamayan George’nin zirveye ulaşan ilk dağcı olup olmadığı hala tartışılıyor.

İşte Aradığınız Konu  Nursel'in Mutfağı Show TV Ebruli Kek tarifi 1

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Bugün Eklendi: 31 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Genc erkekler bir birleri ile sevisip sikis yaparken aldıklari zevki ve mutlulugu başka bir seyde bulamadıklarını ifade ediyorlar. Aletlerine tutkulu bir sekilde sakso cekip kaldırdıktan Sikişsonra sirasi ile anal sikis yapan genc erkekler bu sayede orgazm olup mutlulugu yakalıyorlar. Bu kategori altında daha once gormediginiz ve izlemediginiz en seckin porno sikis videolarını bulacaksiniz.
Araç çubuğuna atla