Tren garındaki patlama- Ankara’da Büyük patlama Görüntüleri

Tren garındaki patlama- Ankara’da Büyük patlama Görüntüleri

Ankara’daki Patlama Neden Oldu ?Sebebi Araştırılan Büyük Patlamada 86 Kişi Öldü 100 ‘lerce kişi Yaralandı.

Ankara’da 86 Kişi Hayatını Kaybetti.

Ankaradaki patlamayı kim üstlendi?

Ankaradaki patlamanın sebebi ne?

Patlamada Kaç kişi Öldü?

Yaralıların isimleri?

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı’ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibarıyla Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana geldi.

Demokrasi ve ülkenin huzurunu hedef alan menfur saldırının lanetle kınandığı açıklamada, “Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

CANLI BOMBA İDDİASI

Sıhhiye Meydanı’nda bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.
Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

Demirtaşı Açıklaması : HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş  İstanbul İl Binasında düzenlenecek Seçim Koordinasyon toplantısına katılmak üzere binaya geldi. Ancak Ankara’daki patlama sonrası toplantı iptal edildi. Partililerden bilgi alan Demirtaş, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Çok büyük bir katliamla karşılaştık” diyen Demirtaş “Çok sayıda STK’nın, siyasi partinin ülkemizde barış olsun diye akan kan dursun diye toplumun genel beklentisini dile getirmek üzere düzenlediği mitinge vahşice, barbarca, alçakça saldırı gerçekleşti. Diyarbakır mitinginde, Suruç’takinin tıpatıp benzeri ve devamı olduğu anlaşılıyor. Bilanço çok ağır. Maalesef arkadaşlarımızın aktardığına göre onlarca ölü yüzlerce yaralı var. Durumu çok ağır olan arkadaşlarımız var. Çılgınlaşmış, aklını yitirmiş, haysiyetini yitirmiş bir anlayışla karşı karşıyayız. Ülkede yapamayacakları hiçbir çılgınlık yok. Bütün bu olanlar bunu gösteriyor “dedi.

İşte Aradığınız Konu  Ankara'da Patlama Görüntüsü - Video

 

Kılıçdaroğlu Açıklama :

Ankara Tren Garı’nda düzenlenen bombalı saldırının ardından bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörü lanetleme çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu ayrıca İstanbul’daki miting ve programlarını iptal etti.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yazık günah bu ülkeye, yazık bu millete. Hepimizin inancı, görüşü ne olursa olsun terörü ortak lanetlememiz lazım. Türkiye’nin hak etmediği bir tabloyu dayatmaya kimsenin gücü yetmez

Bütün inancımız ve kararlılığımızla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hele AB üyesi olmayı isteyen Türkiye’nin acıya bulaştırılması hak etmediğimiz bir tablo.

Acılıyım, üzüntülüyüm bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Ankara’ya geçiyorum, yetkililerimizi toplayacağız. Tablonun netleşmesini bekliyoruz.

Gelen rakamlar iç açıcı değil. 2 canlı bombadan söz ediliyor.

Bir gerçeğin de altını çizmek istiyorum. Özel bir suçlama getirmek istemiyorum ama bu ülke böyle mi yönetilecek. Ne derdimiz var bizim ne derdimiz var? Bunu hak etmiyoruz, huzur içinde bir ülke diyoruz.

Dayatmayı terör noktasına taşımak hangi vicdanın kabul edeceği bir şeydir. Terörü bitirme konusunda açık çek veriyorum, kim ne istiyorsa açık çağrıda bulunuyorum.

Bizden bir şey mi istiyorsunuz bütün gücümüzle hazırız. Bütün siyasi partilerin amasız, lakinsiz terörü lanetlemesi lazım.

Defalarca uyardık, Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sürükleyenleri. Ben şimdi konuşmayayım da ne yapayım.

Son deredece sıkıntılı bir vaziyetteyim. Ülkeyi yönetenler sabırlı olsun istiyoruz, istihbarat örgütleri var. Yazık günah bu ülkeye ya içim kan ağlıyor.

Dünya Basını :

CNN:  Ankara’daki tren garı yakınlarında meydana gelen bombalı saldırıda düzinelerce kişi yaşamını yitirdi.

Bild: Terör saldırıları Ankara’yı salladı, onlarca ölü var. Hükümet kaynaklarına göre, olay bir terör saldırısı.

Spiegel Online: Barış gösterisinin başlamasından kısa bir süre önce, Ankara iki büyük patlama ile sarsıldı.

Zeit Online: Barışcıl bir gösteri öncesinde Ankara’da çok sayıda patlama yaşandı.

İşte Aradığınız Konu  ankara genel kurmay patlama Valilik Açıkladı 5 Kişi Hayatını kaybetti

Deutsche Welle: Resmi makamlar canlı bomba saldırısı üzerinde duruyor.

Interfax: Rus Interfax haber ajansı 1 Kasım’da Türkiye’de yapılacak erken genel seçim öncesi güvenlik endişelerinin giderek tırmandığını vurguladı. Ajansı, çifte saldırıyı şu ana kadar üstlenen kimse olmadığını belirtti.

Russia Today (RT):  Türkiye’nin Suriye sınırına yakın Suruç’ta temmuz ayında 30 kişinin öldüğü ve 100’ün üzerinde yaralının olduğu terör saldırısını hatırlattı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Bugün Eklendi: 10 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Araç çubuğuna atla