Türkiye, Suriye’de YPG’yi vurdu -Fırat’ı Geçmeyin Denilmişti


Türkiye, Suriye’de YPG’yi vurdu -Fırat’ı Geçmeyin Denilmişti

AFP’nin aktardığına göre, örgütün sözcüsü Rami Abdul Rahman, hedefler arasında Miniğ Askeri Havaalanı olduğunu söyledi.

Türkiye, Halep kırsalında PYD’nin eline geçen Menniğ Hava Üssü ve diğer bazı mevzileri toplarla vurdu.

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD, Türkiye sınırının hemen karşısındaki Azez ilçe merkezine 500 metre yaklaşmıştı.

TSK OPERASYON BAŞLATTI

Azez’in etrafında konuşlanan PYD’ye karşı TSK bugün operasyon başlattı. Fırtına obüsleri PYD mevzilerini bombardıman altına tuttu.

Operasyonda Azez ile Minniğ Havaüssü arasındaki Maranaz köyüne 1 kilometre mesafede bulunan bir PYD üssü TSK’nın Fırtına obüsleriyle yerle bir edildi.

İKİ GÜN ÖNCE YPG ELE GEÇİRMİŞTİ
Suriye’deki savaşın kaderini belirleyecek olan Halep cephesinde terör örgütü PKK bağlantılı YPG iki gün önce stratejik Miniğ Hava Üssü’nü ele geçirmişti. YPG’nin sonrasında Türkiye sınırında bulunan ve muhaliflerin can damarı olarak bilinen Azez kasabasına operasyon başlattığı biliniyordu.

Amerikan Washington Post gazetesinde kullanılan bu hareketli GIF, Şubat ayı başından geçen perşembe gününe kadar Suriye‘nin Halep şehri çevresindeki son gelişmeleri detaylandırıyor.

Suriye ’deki savaşın kaderini belirleyecek olan Halep cephesinde terör örgütü PKK bağlantılı YPG iki gün önce stratejik Miniğ Hava Üssü ’nü ele geçirmişti. YPG’nin sonrasında Türkiye sınırında bulunan ve muhaliflerin can damarı olarak bilinen Azez kasabasına operasyon başlattığı biliniyordu.

, Türkiye, Suriye’de YPG’yi vurdu esekadam.com farkıyla sizlerle.

Bunlarıda Okuyunuz:

İşte Aradığınız Konu  Kış Güneşi 5.Bölüm Fragmanı 22 Mart Salı izle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Bugün Eklendi: 13 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Araç çubuğuna atla