Uykusuzluk


Uykusuzluk

Günün son saatlerine doğru artık metabolizma hızı kendini yavaşlamaya aldığından akşam yenilen yemekler mutlaka hafif olmalı. Fazla şekerli tatlılar, kızarmış gıdalar, gazlı ve şekerli içecekler, porsiyonların büyümesi, dikkatsizce yenilen bol baharatlı gıdalar sindirimi zorlayarak kaliteli bir uyku sürecine geçmenizi engelleyebiliyor.

Hızlı yaşam temposu içerisinde toplantılara ve işe yetişmek amacıyla çoğumuzun dikkatsizce ve hızlıca beslendiği ortada. Fakat hızlı yemek yeme alışkanlığı sindirimi zorluyor; aynı zamanda gaz ve şişkinlik problemine neden oluyor.

Alkole dikkat: Alkol her ne kadar uyuşturan bir içecek olarak görülse de vücutta yarattığı dehidretasyondan (vücut sıvı hacminin azalması) kaynaklı; terleme, sık uyanma gibi problemler yaratabiliyor. Bu nedenle yatmadan 6 saat öncesinde alkol alımını kesmek gerekiyor.
Badem ve ceviz tüketin: 1 çay bardağı kadar badem veya ceviz melatonin kaynağı olarak uykuya dalış sürecini kısaltıyor ve kaliteli bir uyku sürecine zemin hazırlıyor.

Uykusuzluk, Uykusuzluk esekadam.com farkıyla sizlerle.

 

Bunlarıda Okuyunuz:

İşte Aradığınız Konu  Çok Uyuma Sorunu
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Bugün Eklendi: 4 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Araç çubuğuna atla